Vizyoner Genç, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından 12-13 Aralık 2018 tarihlerinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde ilki düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde gerçekleştirilen lansman sonrası yayın hayatına başladı. 

Vizyoner Genç, Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek vizyonuna ulaşmasındaki en önemli sermayenin gençlik olduğunun farkında olarak gençliğin kariyer hedeflerine ve profesyonel hayatlarına katkıda bulunmak, onların bu yolculuğunda yanlarında olmak için hayata geçirildi. Savunma sanayii için nitelikli insan kaynağı temininin sürdürülebilir kılınması ve üniversite öğrencilerinin milli ve yerli üretim farkındalığına kavuşması amaçlarıyla oluşturulan vizyonergenc.com, Türkiye’nin yükselen savunma sanayiindeki kariyer olanakları, en son gelişmeler ve kariyer hayatı için fayda sağlayan içerikleri bünyesinde barındırıyor.

Vizyoner Gençler Sinop’taki Test Atışında Bir Araya Geldiler

Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli Savunma Sanayiini güçlendirme, askeri sistemlerin ve teknolojilerin tedarik süreçlerini yönetme misyonuyla kurulmuş bir sivil devlet yapılanması olan SSB, Vizyoner Genç üzerinden alınan başvurular arasından seçilen 10 öğrenciyi Sinop’taki test atışı ziyaretine götürdü. 

Vizyoner Genç Projesinin yazılım geliştirme çalışmalarının, içerik geliştirme ve organizasyonel süreçlerinin, tanıtım ve pazarlama çalışmalarının ve idari yönetim süreçlerinin yürütülmesiyle birlikte proje sonucunda internet sitesine 30.000 aktif üye kazandırılmış, 175’ten fazla savunma sanayii iş ve staj ilanı yayınlanmış, bu ilanlara 50.000 başvuru alınmış, internet sitesi 4.6 milyon görüntüleme almış, 245 blog içeriği üretilmiş, 200.000 YouTube izlenmesi kazanılmış, 1000’den fazla sosyal medya gönderisi paylaşılmış, sosyal medyada 4 milyondan fazla etkileşim elde edilmiştir.

Total
0
Shares