Akıllı Ulaşım | İnfoloji

Akıllı Ulaşım Eki’nde mega kent İstanbul’un ulaşım sistemlerindeki teknolojik çalışmalara ve akıllı şehir ulaşım stratejilerine dair önde gelen kamu ve özel sektör temsilcilerinin görüşleri ve gelecek tahminleri yer almaktadır.

 

Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı / Lojistik Derneği (LODER) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş’ın kentsel lojistik konusunda sürdürülebilir kalkınmaya dair görüşlerinin de aktarıldığı ekte, Akıllı Ulaşım Sistemleri Müdürü Muhammed Yavuz ile bir söyleşi gerçekleştirilmiştir. Kentsel hareketlilik ve yeni nesil kentler konusunda Yıldız Teknik Üniversitesi, Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bölümü’nden Prof. Dr. İbrahim Kırcova’nın değerlendirmelerinin  bulunduğu yazıda toplu ulaşım sorunlarına da değinilmiştir.

 

Bunlarla birlikte bu zengin içerikli ekte, İstanbul’un trafik sorunlarına akılcı çözümler üretilmesine dair Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yrd. Doç. Dr. Ilgın Gökaçar’ın değerlendirmeleri ile SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Geliş, ODTÜ Biltir Merkezi Akıllı Ulaşım Sistemleri Birim Başkanı Doç. Dr. Hediye Tüydeş Yaman’ın değerlendirmeleri de bulunmaktadır.