Gıda Atıklarınızdan Solucan Gübresi Elde Edin | İnfoloji

Gıda Atıklarınızdan Solucan Gübresi Elde Edin

Büyük değişimler küçük adımlarla başlıyor. Dünya üzerindeki milyonlarca insan kendi bireysel yaşamlarını doğru yönetirse gezegenimizi kurtaracak bir lider ya da mucize beklemek yerine somut bir fark yaratmak mümkün olabilir. Hepimiz daha az tüketmeye, daha az atık açığa çıkarmaya ve atıklarımızı da geri dönüştürmeye özen gösterebiliriz.

ABD ve Tayvan üzerinden faaliyetlerini sürdüren BIONICRAFT tarafından tasarlanan BioVessel, gıda atıklarınızı gübreye dönüştürebilmeniz için evinize hatta mutfak tezgahızın üzerine ekosistemi getiriyor. Bu açıdan ürünü, gıda atıklarıyla beslenen bir ekosistem olarak tanımlamak mümkün. BioVessel, gübre elde etmenin yanı sıra doğal atıklar konusunda farkındalık yaratmayı da amaçlıyor.

BIONICRAFT hem bir biyolojik laboratuvar gibi çalışıyor hem de aralarında biyolog, botanikçi, peyzaj tasarımcısı ve mimarın da bulunduğu bir Ar-Ge ve tasarım stüdyosu olarak kendini tanımlıyor. Kendilerini biyolojik araştırmalara ve inovasyona adamışlar. Biyolojik gözlem ve deney yoluyla, biyonik ürünler tasarlıyorlar.